2020

24hodinové závody 2020 14.-15. 8. 2020

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby,

máme za sebou vrcholný závod letošní sezóny, ve které jsme byli z důvodu pandemie ochuzeni o Mistrovství republiky i Mistrovství světa. Veškerou energii jsme tak mohli věnovat osmému ročníku 24hodinového závodu, pořádaného kladrubskou organizací sdružující handicapované rybáře z celé České republiky. Závodního maratónu konaného ve dnech 14. – 15. srpna 2020 se na nádrži Záhorská aktivně účastnilo šestadvacet vytrvalců ze všech koutů republiky. Z důvodu náročnosti celého klání a následné dopravy účastníků do svých domovů byl závod o dvě hodiny zkrácen a byla upravena zahajovací a závěrečná hodina závodu. Počet závodníků byl poznamenán neblahou páteční předpovědí počasí, kdy byly avizovány prudké deště…k nevíře se předpovědi vyplnily a začátek závodu byl na srážky vydatný. Do půlnoci se blýskalo na lepší časy… poté již byl zbytek závodu, nejen co se počasí týče, komfortníJ.

Přivítali jsme opět několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Závodu se účastnil „nejvyšší“ zástupce Středočeského územního svazu, jeho předseda pan Dušan Hýbner, ředitel výstavy For Fishing pana Michal Sedláček a jeden z našich dalších velkých kamarádů a zároveň sponzor Marek Odložilík, zastupující spol. Timár v ČR. Průběh 24hodinového klání se nesl ve velmi přátelské, až rodinné atmosféře. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o organizaci celého závodu, ať už jsou to přípravy revíru před samotným závodem, nebo pomoc se vším nezbytným v jeho průběhu. Vyzdvihnout bychom tentokrát chtěli Marušku a Luboše Pivoňkovi, Petra Kupsu, Pavla Kletečku a další, kteří neúnavně pomáhali a obsluhovali. Upíra Roberta a Libora z České Skalice, kteří připravili pro všechny dokonalé pečené hovězí z dílny společnosti Skaličan, našeho jednatele pana Petra Kryma, který organizoval přípravu revíru, jemuž byli nápomocni naši členové Jedlička, Halaška a T. Kletečka, Mirku Naglovou za vše a rodiny Komendových, Havlových a Turkových, kteří se zasloužili o další gastronomické zážitky…

V pátečních odpoledních hodinách se k nádrži Záhorská začali sjíždět závodníci a jejich doprovody. Následovala presentace a losování lovných míst. Úderem 18té hodiny, po zakrmení začal samotný vytrvalostní závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Na základě zpřísnění pravidel závodu, kdy byla ryba do 30cm hodnocena pouze třemi body, se většina závodníků uchýlila k lovu ryb „větších“. V úlovcích tentokráte dominoval kapr a amur, kterých se ulovilo přes sto padesát kusů…největší 70ti centimetrovou rybu ulovil Hanuš Škubal a výjimkou nebylo ani ulovení několika úhořů. Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě! V sobotu v 16 hodin byl závod ukončen a mohlo dojít k sečtení a vyhodnocení všech úlovků a následnému vyhlášení výsledků.

Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se opět stala Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 1198 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 3. místě!

První místo v kategorii handicap vybojovala naše výše zmiňovaná stálice Gábina Tauberová a pokořila tím veškeré mužské zástupce handicapovaných. Odnesla si hodnotné ceny dle svého výběru od společností Tropic Fishing a Delphin, kteří byli hlavními sponzory našeho „maratónu“. Na druhém místě se umístil Filip Řabek (1167cm), který po dvouletých zdravotních potížích, kdy téměř nerybařil, dokázal svůj neskutečný cit pro rybařinu a všem udělal svým výkonem nesmírnou radost. Za jeho návrat byl obdarován nad rámec produkty společnosti Delphin, které mu, věříme, pomohou do dalších závodních let. Bronz vybojoval reprezentant v plavané Jan Seidl, který vzhledem ke zdravotní indispozici ze závodu předčasně odstoupil. Od společností Tropic Fishing, Delphin, Rybářství a Wavy Boats „brali“ ceny i čtvrtý Ján Omamik a pátý Honza Dokoupil.

Kategorii bez handicapu a celkovým vítězem 24hodinovky se stal předseda SÚS Dušan Hýbner, který svým výkonem dominoval nad celým startovním polem. Dušan nachytal přes dvacet čtyři metrů ryby v počtu 94 chycených (kaprů kolem padesáti). Jeho účast, pokora a slova chvály a povzbuzení do další činnosti členů handicapovaných rybářů ČRS MO Kladruby byla pro všechny velkou motivací do dalších let. Druhé místo získal náš další velký kamarád Jaroslav Havel s 39 úlovky a celkovou délkou 1287 cm, který s celou svou rodinou naši organizaci bezmezně podporuje. Bronz získala výše zmiňované Gábina Tauberová. Na čtvrtém a pátém místě se kamarádi Marek Odložilík a soutický Pavel Mikeš. Po společné fotografii, kterou jsme pro Vás připravili, se většina osazenstva uchýlila ke svým domovům, na organizátorech zůstala povinnost zlikvidovat veškeré zásoby jídla a pití, poklidit závodní úsek a připravit revír pro každodenní rybolov členů ČRS MO Kladruby.

Rádi bychom upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodu podíleli. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Fishing,  Delphin, Wavy Boats – Lowrance, Saenger, Rybářství a Timár!

Z dalších společností, které nás celoročně podporují, nesmíme zapomenout na Karla Nikla, společnost ABF-For Fishing, Kofola a.s., FOX, Mivardi, Standu Komendu z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovar Ferdinand Benešov, Pekárna Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Sedldekor s.r.o., Konto Baréry, Václava Sátru, rodinu Hanikýřů a obec Kladruby. Mediálně nás podporuje časopis Rybářství, Benešovský deník, internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov a další, kterým tímto děkujeme!

V přílohách si Vám dovolujeme zaslat výsledkovou listinu a několik fotografií. Více fotografií již několik dní koluje na našem FB profilu. Kdo by pro své potřeby potřeboval vyšší rozlišení, nechť nás neváhá kontaktovat.

Užijte si zbytek léta, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání, na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská, které proběhnou o zářijovém či říjnovém víkendu, když Covid a Vláda dá…

PETRŮV ZDAR Vám přejí za ČRS MO Kladruby Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Výsledková listina 24 hodinové závody 2020