Aktuality

Dětské podzimní závody ČRS MO Kladruby 16. 10. 2022 na Záhorské

V nedělní ráno, kdy slunce ještě spalo, za okny byla tma a byly slyšet dopadající kapky, jste VY (holky a kluci) přesto opustili své vyhřáté postele a VYSKOČILI…. Proč????

Protože jsou přeci ZÁVODY!!!!!

Za to chceme VÁM, Vašim maminkám, tatínkům, dědečkům a babičkám a vedoucím rybářských kroužků MOC PODĚKOVAT.

Jsme moc rádi, že jste si k nám přijeli z Kladrub, Vlašimi, Prahy, Benešova, Divišova, Zruče, Bystřice, Votic, Sedlčan zazávodit a užít si nedělní den na nádrži Záhorská.

K rannímu rozlosování a následnému závodu se Vás nakonec dostavilo 30. Po úspěšném rozpoznávání ryb s Jakubem Starým jste se usadili na svá místa a začali jste se připravovat na 4 hodinový závod. Po odtroubení zahájení závodu (díky Yarisi a Eliško 😊) jste se vrhli do závodění. Ryby braly podobně jako předchozí den dospělým. Chtělo to tentokrát kromě umu i víc než jen trochu štěstí. Zkoušeli jste to vytrvale, střídali jste položenou, plavanou, na dně, na hladině i v mezivodě. Někdo byl úspěšnější, někdo pročekal na záběr i celý závod. Každopádně všichni jste byli vytrvalí a odhodlaní chytit alespoň jednu rybu. Od půlky závodu se umoudřilo i to podzimní počasí a mohli jste si užít slunečních paprsků. Čas byl ale neúprosný a v 13:00 klakson závod ukončil. Posbírané úlovkové lístky byly rozděleny do dvou kategorií (do 10 let a od 10 do 15 let) a poté byly sečteny ulovené ryby a bylo stanovené celkové pořadí. Během sčítání si děti mohli vyzkoušet střelbu ze vzduchové zbraně na terč pod dohledem Jaroslava Havla a Jiřího Jedličky. Dále jste si všichni mohli zdokonalit své dovednosti v rybolovné technice (hod na kruhový terč).

O děti bylo během závodu skvěle postaráno díky velkému množství koláčů od pekárny Turek, sladkostí, zákusků a k obědu byl podávám všem závodníkům hamburger s hranolky.

Konce závodu a samotného vyhlášení výsledků se zúčastnil i Jiří Eichler vedoucí odboru mládeže Středočeského územního svazu, za což mu děkujeme.

Mladší kategorii zvítězil vůbec nejmladší závodník (ročník 2019) Zamrazil Vincent, druhý místo obsadil Drresler Tomáš z Českého Brodu a třetí místo vybojoval Dvořák Jiří. Ve starší kategorii dominoval kladrubský Frydrych Theodor, který poprvé chytal ve starší kategorii, druhé místo vychytal Vojta David a třetí místo obsadil domácí Kovář Honzík. Největší rybu zdolal Havel Ondřej a to kapra 53 cm.

Obdiv patří všem za účast a výkony v rybolovné technice. Byla radost sledovat závodníky ze Sedlčan, kteří to prostě měli v ruce. Právě Dvořák Matěj ze Sedlčan získal plný počet bodů a zvítězil, druhé místo vyházel Kovář Jan a třetí místo bral Čvančara Jaroslav z Divišova.

Vítězové si odnesli poháry od SÚS, pěkné ceny našich partnerů Saenger, Delphin, Nikl, Timar mix. Krásné dorty od pekařství Mařenka. Každý závodník byl korunován medailí a odnesl si domů tašku s propagačními předměty SÚS, krmením apod. Dále každý obdržel balíček s dobrotami od obchodu Kaufland Praha – Jarov. K dispozici bylo také několik posledních čísel časopisu Rybářství.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem závodníkům a jejich doprovodu.

Jsme velmi rádi, že se u nás objevují i nové tváře z bližšího i dalekého okolí.

Letos bychom chtěli zmínit účast sourozenců Jůlie, Jany a Vincenta Zamrazilových a jejich dědovi a babičce, kteří jim asistovali.

Děkujeme rodině Havlových za cukrovinky, dorty pro vítěze a sladký catering. Mirce Náglové za víkendové pořizování krásných fotografií. Klukům a holkám z kiosku a od udírny. Všem členům MO Kladruby za pomoc a přípravu revíru.

Samozřejmě velké poděkování všem sponzorům za krásné a hodnotné věcné ceny  nejen za náš poslední závod v tomto roce, ale za celoroční podporu – Středočeskému územnímu svazu, Český rybářský svaz, společnostem Tropic fishing, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi,  ABF-ForFishing, Wavy Boats – LOWRANCE, FOX, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Havlů, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar,  Rybářský rozcestník a další.

Výsledkové listiny a fotografie z tohoto závodu zasíláme v přílohách a jsou zveřejněny na našich FB a web stránkách www.handicap-rybari.cz nebo www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Přejeme klidný konec letošního roku, šťastné Vánoce a v novém roce 2023 hlavně hodně zdraví.

Těšíme se na Vás u vody v roce příštím.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Petr Krym, Jan Porhansl, Tomáš Kučera

Výsledková listina podzimní závody 2022 děti 0-10 let⇒

Výsledková listina podzimní závody 2022 děti 11-15 let⇒