Aktuality

Dětské podzimní závody ČRS MO Kladruby 2021

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby,

dovolte, abychom Vás informovali o posledních závodech v letošním roce pořádaných v neděli 24. října 2021 kladrubskou organizací handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská. O šesté ranní jsme sledovali vývoj mrazivého počasí a s mírnou nervozitou, kdy teplota atakovala bod mrazu, jsme čekali na závodníky z řad dětí. Ač bylo počasí nadále chladné, nakonec jsme na Dětských závodech přivítali 25 závodníků, kteří se utkali ve dvou věkových kategoriích o medaile, poháry a věcné ceny.

Od našich přátel a sponzorů se nám opět podařilo zajistit dle tradice „vyhrává každý“, velké množství cen a pochutin. Nejlepších pět z obou kategorií obdrželi za své výkony hodnotné ceny od společností Tropic Fishing, Delphin a Saenger. Nechyběly pruty, navijáky, podběráky a mnoho dalšího.

Každý závodník obdržel dárkovou tašku s propagačními předměty Středočeského územního svazu a produkty společností Timár a Karel Nikl. Dík opět patří mladoboleslavské pobočce řetězce Kaufland, která pro každého závodníka připravila dárkovou tašku s pochutinami.  Speciální dík patří rodině Havlů a jejich pekařství, děkujeme, Maruško a Jardo!

Mrazivé ranní počasí v průběhu čtyřhodinového závodu osvítil sluneční svit a polední doba byla pro rybolov téměř ideální. Vzhledem k pokročilé roční době byly úlovky slabší, ale počet pstruhů a kaprů udělal dětem i tak velkou radost. Vzhledem k částečnému covidovému rozvolnění jsme s nezbytnými hygienickými opatřeními mohli obnovit oblíbené doprovodné soutěže, kdy především střelba ze vzduchovky a hod prutem na terč dětem udělali velkou radost. Po sečtení dosažných výsledků a nasycení závodníků hamburgery mohli organizátoři přejít k vyhlašování výsledků.

Věcnými cenami jsme obdařili prvních pět dětí v každé ze dvou kategorií, nejlepší rybářku a největší ulovenou rybu. Největšího jednapadesáti centimetrového kapra ulovil Ondřej Havel, který se ve své kategorii starších umístil na druhém místě. Vítězem závodu starších se stal kladrubský Jan Kovář, který s délkou 583 cm a sedmnácti zdolanými rybami ovládl svou kategorii. Bronzovou medaili vybojoval kácovský Petr Daniš. V kategorii mladších získal zlatou medaili Antonín Kovář, který svého zlatého bratra s celkovou délkou 650 cm a 19ti rybami přechytal.  Stříbrnou příčku obsadil kladrubský Matyáš Halaška a bronz si odnesl chotýšanský Petr Havlíček.

Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme. Výkony všech naleznete v přiložených výsledkových listinách a v přiložených fotografiích. Děkujeme i jejich rodičům a doprovodům a všem pořadatelům, kteří zajistili fotodokumentaci, gastronomii, měření ryb na závodním úseku a pomoc se vším potřebným.  Dík patří všem členům ČRS MO Kladruby, kteří jsou aktivní složkou organizace.

Nyní bychom rádi přešli k tradičnímu děkování…bez těchto lidí či společností, bychom nemohli dělat to, co dělat chceme…Děkujeme tradičně Středočeskému územnímu svazu, společnostem Tropic fishing, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi,  ABF-ForFishing, Wavy Boats – LOWRANCE, FOX, D.A.M., Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, MRK, Rybářský rozcestník, Karel Kopeček a další.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Výsledková listina dětské rybářské závody 0-10 let

Výsledková listina dětské rybářské závody 11-15 let