2017

Dětské rybářské závody 24.6. 2017 na nádrži Záhorská

Vážení přátelé organizace handicapovaných rybářů Kladruby,

tradičně si Vás dovolujeme seznámit s našimi aktivitami, tentokráte s Dětskými závody a činností rybářského kroužku Kladrubští Vydrýsci. Závody se konaly v krásném letním počasí tuto sobotu na nádrži Záhorská. Již v pátek odpoledne se sešla organizační parta ČRS MO Kladruby a počaly práce na zajištění zázemí pro závodníky. Posekali jsme břehy nádrže, poklidili okolí, rozvěsili reklamní poutače a připravili občerstvení a ceny pro naši mládež.

V sobotu 24. 6. 2017 probíhaly poslední přípravy organizačního týmu a po sedmé hodině ranní počala presentace a losování lovných míst. Přivítali jsme i několik závodníků z rybářských kroužků z okolních organizací, kde počtem dětí převažovali závodníci z Českého Šternberka, před Týncem nad Sázavou a Zdislavicemi. Konkurence dětem z rybářského kroužku Kladrubští Vydrýsci tímto stoupla a z celkového počtu 36 přihlášených závodníků jsme byli v napětí, jak vše nakonec dopadne.  Hned po prezentaci, prošel každý závodník prvním praktickým úkolem – poznáváním rybích druhů, ve kterém prokázali závodníci výborné výsledky a sbírali potřebné body, pro celkové pořadí v rybolovné technice a rybářských znalostech.

Poté následovala příprava na lovných místech a za pět minut devět již nebránilo nic tomu, aby se ozval první signál, kterým bylo zahájeno krmení a o deváté, druhým signálem, závod mohl začít. Tříhodinové klání bylo plné soustředění, nervozity a změn v taktice chytání. V teplém počasí se dařilo především těm, kteří vsadili na lov drobné ryby, kdy nejlepší ulovil 24 perlínů, plotic a okounů. Ti, kteří vsadili na větší ryby, sice závod nevyhráli, ale nejlepší z nich, Václav Pařízek, si odnesl cenu za největší rybu, uloveného padesáti centimetrového kapra.

Po ukončení závodu lovu ryb udicí následovala malá pauza na občerstvení, kdy závodníci dostali zdarma výborný kuřecí steak a Jupíka od Kofoly. Po zaslouženém občerstvení se závodníci vydali po břehu rybníka na několik stanovišť, kde na ně čekaly připravené dovednostní soutěže, za jejichž splnění získávali drobné ceny. Nechyběla též druhá část klání v rybolovné technice, házení udicí na terč. Z ostatních soutěží si velkou oblibu získala střelba ze vzduchovky na terč.

V čase vyhodnocování výsledků organizátory se podařilo jednomu ze závodníku upoutat pozornost všech dětí, rodičů a doprovodů, když se mu zadařilo vyvláčet krásnou, více než půlmetrovou štiku. Po vrácení dravce zpět do revíru a přichystání mimořádné ceny za štiku, proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Prvních pět v každé kategorii a tři nejlepší v rybolovné technice si odnesli hodnotné ceny od našich sponzorů. Vítězi v obou kategoriích se stali členi kladrubské organizace ČRS MO Kladruby Josef Štefanica a Jan Kovář. Jejich výkony a výsledky ostatních závodníků naleznete v přiložené Výsledkové listině. Rybolovnou techniku ovládli divišovští závodníci z ČRS MO Český Šternberk, kterým kraloval Vojtěch Ševčík. Oceněna byla i nejlepší rybářka Denisa Kubešová z Boliny, která byla v kategorii starších celkově druhá!

Aby nikdo z našich závodů neodešel zklamán, připravili jsme pro každého tašku s rybářskými potřebami a krmením od Karla Nikla a společnosti Timár Mix. V tašce každý nalezl i několik sladkostí a reklamních předmětů od našich dalších sponzorů. Děkujeme též rodině Havlových za napečení vynikajících zdobených rybiček, Pekárně Turek za dokonalé koláčky, Vladimíru Pávovi za kuřecí maso a Masu Třebovle za výtečné klobásky. Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme a děkujeme za korektní klání! Věříme, že všichni zúčastnění byli s průběhem závodů spokojeni a že jsme mimo jiné uspokojili i gastronomické potřeby všech zúčastněných.  Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, diplomů a darů.

Rádi bychom tímto tradičně poděkovali níže uvedeným partnerům a dobrovolníkům z našich řad, bez kterých bychom naši činnost nemohli provozovat. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK – Delphin, Karel Nikl, společnosti ABF – For Fishing, FOX, Splashbaits, D.A.M., Mivardi, Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Baréry, rodině Hanikýřů a obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře neúnavně zajišťují časopis Kajman, Benešovský deník a internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Inrybar, Časnaryby, Rybařskýrozcestník, Pražský zpravodaj a dalším, kterým tímto děkujeme!

Závodem byl na dva měsíce letních prázdnin zakončen i chod rybářského kroužku Kladrubských Vydrýsků, jehož vedením jsou pověřeni pánové Michal Šramota a Josef Vojta, tak nám prosím dovolte shrnout jeho činnost. Letošní premiérový rok byl plný zážitků, učení a nabývání rybářských zkušeností. Děti mají za sebou hodiny teoretické i praktické, strávené v naší klubovně na Obecním úřadě Kladruby, nemalý čas strávený přímo u vody, jak na našem domovském revíru nádrži Záhorská, tak na obecním rybníku v Kladrubech, kde byli nápomocni k odlovu nečekané rybí osádky. S kroužkem jsme se účastnili i největší rybářské výstavy For Fishing 2017 konané v pražských Letňanech.

Nejvýznamnějším krokem, který jsme s dětmi v letošním roce udělali, byla teoretická příprava všech k získání prvního státního Rybářského lístku. V červnu se členové kroužku účastnili skládání zkoušek za přítomnosti našeho hospodáře Jana Porhansla, který správnost testů a znalostí dozoroval. Jsme pyšní na skutečnost, že se všem složení zkoušek podařilo! Někteří prošli s „odřenýma ušima“, ale tyto kosmetické nedostatky v příštím roce doladíme. Těší nás, že jsme rekrutovali další členy Středočeského územního svazu, děti získaly rybářské lístky a staly se plnohodnotnými členy organizace ČRS MO Kladruby.

Věříme, že v příštím školním roce navážeme na letošní úspěchy a uvítáme v našich řadách další děti se zájmem o rybařinu. Děkujeme všem, kteří se na chodu kroužku podílejí, především jejich vedoucím, rodičům a obci Kladruby a přejeme všem krásné prožití prázdninových dnů.

Výsledková listina dětské rybářské závody 0-10 let⇒

Výsledková listina dětské rybářské závody 11-15 let⇒