2019

Dětské rybářské závody 28.4. 2019 na nádrži Záhorská

Vážení přátelé organizace handicapovaných rybářů Kladruby,

V neděli 28. dubna 2019 pořádala kladrubská organizace handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská letošní první Dětské rybářské závody. Závodů se účastnilo úctyhodných 37 mladých rybářů, kteří si poměřili síly ve dvou věkových kategoriích. Závodní den se skládal tradičně z několika částí – poznáváním rybích druhů, tříhodinového závodu, rybolovné techniky – hodem na terč a z několika zábavných soutěží, kterým svou oblibou opět dominovala střelba ze vzduchovky.

Po ranní presentaci a rozlosování lovných míst se závodníci odebrali na svá stanoviště a po základním zakrmení úderem deváté hodiny začal závod. Po tříhodinovém závodě a bezplatném občerstvení všech závodníků, podávaly se kuřecí hamburgery, se mládež vydala po břehu rybníka na několik stanovišť, kde na ně čekaly připravené dovednostní soutěže, za jejichž splnění získávali drobné ceny. Nechyběla též druhá bodovaná část závodu v rybolovné technice, házení udicí na terč.

Prvních pět dětí v každé kategorii, tři nejlepší v rybolovné technice, nejlepší rybářka a největší ulovená ryba si odnesli hodnotné ceny od našich sponzorů. Nejvíce cen nám opět zprostředkovali naši věrní partneři, Karel Nikl, Tropic Liberec, společnost Delphin a Mivardi. Nejlepší výkon v rybolovné technice předvedl David Khek, který se stal vítězem, druhou příčku obsadil Josef Štefanica a bronz získal Štěpán Andrle. Největší rybu, kapra 56 cm, ulovil kladrubský Josef Štefanica. Nejlepší závodnicí se stala Denisa Kubešová, která se ve své kategorii umístila na bronzovém třetím místě. Vítězi závodů se stali kácovský Petr Daniš a kladrubský Jan Kovář. Petrovi Danišovi bychom chtěli složit poklonu, jelikož svým výkonem pokořil i ty nejlepší v sobotním závodě dospělých a nachytanými devíti metry a 48 rybami kraloval v závodním poli! Stříbrné medaile získal kladrubský Josef Štefanica a mladoboleslavská Markéta Kronusová, pro kterou to byl první závod a hned stříbrný! Bronzoví skončili Radim Hořt a Denisa Kubešová.

Výkony všech naleznete v přiložených výsledkových listinách a v několika fotografiích. Aby nikdo z našich závodů neodešel zklamán, připravili jsme pro každého závodníka hodnotně naplněnou tašku od našich dárců a sponzorů. Děkujeme též rodině Havlových za velké množství pekařských pochutin, Vláďovi Pávovi za kuřecí maso, Standovi Komendovi za ostatní. Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme a děkujeme za korektní klání! Věříme, že všichni zúčastnění byli s průběhem závodů spokojeni a že jsme mimo jiné uspokojili i gastronomické potřeby všech zúčastněných.  Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, diplomů a darů.

Tradiční dík patří všem lidem, dobrovolníkům, kamarádům a partnerům, bez kterých bychom naši činnost nedokázali provozovat. Děkujeme především Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK- Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, společnosti ABF-ForFishing, Wavy Boats, Bohemia Marine, FOX, D.A.M., Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Baréry, rodině Hanikýřů, Havlů a obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře neúnavně zajišťují časopisy Kajman, Kapr, Benešovský deník a internetové portály SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, MRK, Časnaryby, Rybařskýrozcestník, Pražský zpravodaj a další, kterým tímto děkujeme!

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Výsledková listina dětské rybářské závody 0-10 lov na udici jaro 2019

Výsledková listina dětské rybářské závody 11-15 lov na udici jaro 2019