2020

Dětské závody ČRS MO Kladruby 27. 9. 2020

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby,

dovolte, abychom Vás informovali o posledním závodním klání v letošním roce, které v neděli 27. září 2020 pořádala kladrubská organizace handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská. Po extrémních sobotních závodech handicapovaných rybářů, které byli ovlivněny vydatným deštěm, jsme kolem šesté ranní sledovali vývoj počasí a s mírnou nervozitou jsme čekali na závodníky z řad dětí.     Ač bylo počasí nadále chladné, déšť se nám vyhnul a na Dětských závodech jsme nakonec přivítali 25 závodníků, kteří se utkali ve dvou věkových kategoriích o medaile a poháry. Od našich přátel a sponzorů se nám opět podařilo zajistit pro vítěze, a jak to máme u dětí nastaveno „vyhrává každý“, takže pro všechny děti máme vždy velké množství cen a pochutin, tudíž každý závodník obdržel dárkovou tašku s propagačními předměty Středočaského územního svazu, s produkty společností Timár a Karel Nikl a s rybářskou bižuterií a sladkostmi od našich dalších sponzorů. Děti si odnesly i poslední dvě vydání časopisu Rybářství a dárkový balíček s pochutinami od mladoboleslavské pobočky řetězce Kaufland. Nejlepších pět z obou kategorií obdrželi za své výkony hodnotné ceny od společností Tropic Fishing, Delphin a Saenger. Nechyběly pruty, navijáky, podběráky a mnoho dalšího.

Vzhledem k proticovidovým státním nařízením jsme museli zrušit oblíbené doprovodné soutěže, kdy především střelba ze vzduchovky a hod prutem na terč dětem velmi chyběli…Museli jsme se tedy spokojit se čtyřhodinovým rybářským závodem. Úlovky nebyly vzhledem k počasí hojné, ale byly pestré. Podařilo se ulovit téměř vše, co máme v rybí obsádce. Úlovkům vévodili perlíni s kaprem, ale podařilo se chytit i amura, lína, pstruha a úhoře. Po sečtení dosažných výsledků mohli organizátoři přejít k vyhlašování výsledků.

Korunovali jsme prvních pět dětí v každé ze dvou kategorií, nejlepší rybářku a největší ulovenou rybu. Největší 74 cm rybu, ulovil Ondřej Havel, který se ve své kategorii starších umístil na bronzovém, třetím místě. Vítězem závodu starších se stala Adéla Procházková, která se zároveň stala nejlepší rybářkou. Ulovila úctyhodných 8 ryb v celkové délce 4 metry. Stříbrným byl loňský vítěz Jan Kovář. V kategorii mladších vyhrála zlatou medaili teprve šestiletá rybářka Veronika Šmídová z Příseky.  Stříbrnou příčku obsadil kladrubský Matyáš Halaška a bronz si odnesl divišovský David Khek.

Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme. Výkony všech naleznete v přiložených výsledkových listinách a v přiložených fotografiích. Děkujeme i jejich rodičům a doprovodům a všem pořadatelům, kteří zajistili fotodokumentaci, gastronomii, měření ryb na závodním úseku a pomoc se vším potřebným.  Dík patří všem členům ČRS MO Kladruby, kteří jsou aktivní složkou organizace. Bez Kletečků, Kupsů, Šramotů, Krymů, Kadleců, Tauberů, Naglů, Halašků, Jedličků, Vaingátů, Kovářů a dalších bychom se neobešli. Kapitolou sama pro sebe je rodina Havlů, děkujeme Maruško a Jardo!

Nyní bychom rádi přešli k tradičnímu děkování…bez těchto lidí či společností, bychom nemohli dělat to, co dělat chceme…Děkujeme tradičně Středočeskému územnímu svazu, společnostem Tropic fishing, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi,  ABF-ForFishing, Wavy Boats – LOWRANCE, FOX, D.A.M., Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, MRK, Rybářský rozcestník, Karel Kopeček a další.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Výsledková listina dětské rybářské závody 0-10 let

Výsledková listina dětské rybářské závody 11-15 let