2020

Dětské závody na Záhorské 4. 7. 2020

Vážení přátelé,

dovolte, abychom Vás informovali o první závodní akci v letošním roce, kterou v sobotu 4. července 2020 pořádala kladrubská organizace handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská. Věřme, že je doba karantén již úspěšně za námi, a tak i naše organizace bude moci plnohodnotně fungovat. Bylo nám velkým potěšením uspořádat Dětské rybářské závody, kterých se účastnilo 33 závodníků ve dvou věkových kategoriích. Počasí nám přálo, revír a zázemí závodu bylo pořadateli vzorově připraveno! Nadšení pro věc bylo po dlouhé době „covidové nečinnosti“ příkladné. Od našich přátel a sponzorů se nám opět podařilo zajistit pro vítěze a vlastně pro všechny děti velké množství cen a pochutin. Každý závodník obdržel dárkovou tašku, odnesl si několik výtisků časopisu Rybářství, poobědval hamburger s hranolkami, zapil Jupíkem od Kofoly a sladkou tečkou byly dokonalé výrobky z pekařství Maruška rodiny Havlových a vlašimského Turka. O uzených a grilovaných pochutinách pana Kletečky ani nemluvě J. Dík patří našim dodavatelům masných výrobků, Vlaďovi Pávovi a společnosti Maso Třebovle. Chtěli bychom zde také poděkovat panu Robertovi Shayovi, který handicapovaným rybářům věnoval svou výhru, dva pruty s navijáky v soutěži časopisu Rybářství.             Závodní den se skládal tradičně z několika částí. Každý závodník musel poznávat rybí druhy a musíme opět konstatovat, že většina dětí byla úspěšná. Těší nás, že děti mají o ryby zájem a jejich povědomí se rok od roku zlepšuje. Následoval čtyřhodinový rybářský závod, kterému následovala soutěž v rybolovné technice – hodem prutu na terč, které provázelo několik doprovodných zábavných soutěží. Střelba ze vzduchovky mezi dětmi opět vítězila. Po sečtení dosažných výsledků mohli organizátoři přejít k vyhlašování výsledků. Velkou radost nám udělala účast našeho kamaráda, pana doktora Marka Odložilíka, který podporuje handicapované rybáře krmením pro ryby od společnosti Timár.

Korunovali jsme prvních pět dětí v každé ze dvou kategorií, tři nejlepší v rybolovné technice, nejlepší rybářku a největší ulovenou rybu. Vítězi si odnesli hodnotné ceny od našich sponzorů. Nejvíce cen nám opět zprostředkovali naši věrní partneři, Tropic Liberec, společnost Delphin a Karel Nikl.

Nejlepší výkon v rybolovné technice předvedl Jakub Šmíd z Příseky, druhou příčku obsadil kladrubský Jan Kovář a bronz získal jeho brácha Antonín. Největší 69 cm rybu, ulovila Natálie Fikarová z Havlíčkova Brodu, která se stala zároveň nejlepší rybářkou celého závodu a ve své kategorii starších se umístila na stříbrném, druhém místě. Vítězem závodu se stal kladrubský Jan Kovář, který obhájil loňské prvenství! Bronz vybojoval kácovský Petr Daniš. V kategorii mladších dominoval a cenné zlato si odnáší Toník Kovářů, který napodobil svého bratra a „doublem“ udělali velkou radost svým rodičům.  Stříbrnou příčku obsadila Verunka Šmídová a bronzový byl divišovský David Khek.

Výkony všech naleznete v přiložených výsledkových listinách a v přiložených fotografiích. Mnohem více fotek naleznete na našem facebookovém profilu. Nyní bychom rádi přešli k tradičnímu děkování…bez těchto lidí či společností, bychom nemohli dělat to, co dělat chceme…

Děkujeme tradičně Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi,  ABF-ForFishing, Wavy Boats – LOWRANCE, FOX, D.A.M., Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Bariéry, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství, Benešovskému deníku a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, MRK, Casnaryby a několika dalším!

Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme. Děkujeme i jejich rodičům a doprovodům a všem pořadatelům, kteří zajistili gastronomii, měření ryb na závodním úseku a doprovodné soutěže!  Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o chvályhodný sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, diplomů a darů.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Výsledková listina dětské rybářské závody 0-10 let

Výsledková listina dětské rybářské závody 11-15 let