2019

Jarní rybářské závody 27. 4. 2019 na Nádrži Záhorská

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby!

Poslední dubnový víkend byl ve znamení prvních závodů handicapovaných rybářů v roce 2019 na nádrži Záhorská. Závodu se opět účastnil náš tradiční host, předseda odboru plavané LRU ČRS a místopředseda SÚS pan Radek Zahrádka a pan Michal Sedláček, ředitel veletrhu FOR FISHING, kterým za jejich celoroční pomoc handicapovaným rybářům děkujeme.

Závodům předcházelo několik dnů usilovné práce členů ČRS MO Kladruby, kteří po zimě upravili celý revír, zajistily ceny a poháry pro vítěze a připravili občerstvení. Výraznou část cen do závodů nám věnovala společnost Tropic Liberec, se kterou jsme se začátkem dubna nově dohodli na vzájemné spolupráci, děkujeme. Vyzdvihnout bychom chtěli i příkladnou spolupráci se společností Delphin (Moss SK), která je nám již čtvrtým rokem velkou oporou a svými produkty nás významně podporuje.  Chuťové poháry účastníků obšťastnily grilované produkty z dílny Maso Třebovle, uzení kapři a amuři a další pochutiny. O pekařské delikatesy se zasloužila rodina Havlových, která pro závodníky připravila produkty ze svého pekařství. Kvality koláčů, tyčinek a housek z vlašimské pekárny Turek snad ani není třeba zmiňovat J. Děkujeme též za pomoc rodinám Vaingátovým a Sátrovým.

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí z řad členů ČRS MO Kladruby, kteří měřili ulovené ryby, dohlíželi na regulérní průběh závodu a asistovali handicapovaným rybářům. Výkyvy počasí a nelichotivá předpověď na sobotní den s největší pravděpodobností ovlivnily množství závodníků ve startovním poli, kterých se účastnilo „pouhých“ 28. Po opuštění lovných míst a odevzdání úlovkových lístků pořadatelům ČRS MO Kladruby započalo sčítání ulovených ryb a tvorba výsledkové listiny.

Před čtvrtou hodinou odpolední již bylo jasno a organizátoři závodu započali s vyhlášením výsledků. Cenu za nejlepší ženu si odnesla stálice startovního pole a aktivní členka naší organizace Gabriela Tauberová, největší rybu, 58cm kapra, zdolal pan Josef Kakos, který počtem ryb předčil Jitku Zrnovou, která zdolala kapra stejné velikosti. Vítězem Jarních závodů se stal Martin Havlíček ze Zbiroha, dlouholetý kamarád a asistent Honzy Seidla, který nachytal 24 ryb v celkové délce 685cm. Stříbrnou medaili si odnesla „kladrubačka“ Gábina Tauberová a třetí místo obsadila také žena, divišovská Kateřina Solnařová. Vítězům gratulujeme! Následovala volná zábava do pozdních večerních hodin.

Naše poděkování patří všem lidem, dobrovolníkům, kamarádům a partnerům, bez kterých bychom naši činnost nedokázali provozovat. Děkujeme proto Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK- Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, společnosti ABF – For Fishing, Wavy Boats, Bohemia Marine, FOX, D.A.M., Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Baréry, rodině Hanikýřů, Havlů a obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře neúnavně zajišťují časopisy Kajman, Kapr, Benešovský deník a internetové portály SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar, MRK, Časnaryby, Rybařskýrozcestník, Pražský zpravodaj a další, kterým tímto děkujeme!

Náš dík opět patří lidem z našich řad, kteří nám jsou v průběhu celého roku vždy nápomocni! Výsledkovou listinu a fotografie z Jarního závodu zasíláme v přílohách a budou zveřejněny na našich facebookových a webových stránkách www.handicap-rybari.cz.

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí, které začíná již příští pátek 17. 5. 2019 v Mladé Boleslavi na Krásné louce. Budeme rádi, když nás navštívíte a svou účastí podpoříte!

S úctou a pozdravem za handicapované rybáře Kladruby

Tomáš Kučera a Jan Porhansl
Výsledková listina Jarní 2019