Aktuality

Jarní rybářské závody vyhrál Milan Musil 15.4.2023

Rybářské závody – dospělí 15. dubna 2023

Vážení přátelé, rybářky, rybáři – KAMARÁDI.

Dovolte, abychom Vás informovali o prvních kladrubských závodech v roce 2023 na nádrži Záhorské.

Na sobotu byl naplánován závod pro dospělé a na neděli závod pro „malé“ rybářky a rybáře.

Předpověď počasí nebyla vůbec přívětivá a celý pátek, kdy probíhají přípravy na víkendové klání, opravdu lilo jako z konve.

Sobotní ráno bylo velice chladné, ale skoro bez mráčku a na závody dorazilo celkem 32 závodníků ze všech koutů republiky. Po rozlosování míst a přípravě začal 5ti hodinový závod. Po vydatných deštích a změnách počasí ryby úplně nebraly a spíše se jednalo o náhodné záběry, což se nedalo říci o Milanu Musilovi, který se věnoval převážně lovu plotic a perlínů. Někteří čekali na záběr celý závod. Během závodu neúnavně pomáhal pár Vlaďka a Tomáš Vaingátů s měřením, podebíráním úlovků a s donáškou občerstvení. Mezi úspěšnými byli také ti, co se jim podařilo odlovovat pstruhy duhové, kterých se ulovilo poměrně velké množství. Kaprů se vylovilo málo. Největšího kapra závodu 58cm ulovil Jiří Budka. Konec závodu se kvapem blížil a mnozí měli stále suchý podběrák. Ve 14 hodin byl závod ukončen, všem závodníkům bylo podáváno výborné vepřové maso na zelenině z lorny Tomáše Kletečky. Po sečtení výsledků, kdy se celkem ulovilo 152ks ryb začalo vyhlašování výsledků. S vyhlašováním výsledků a předávání cen nám pomáhal kamarád, který nás podporuje produkty Timármix již řadu let Marek Odložilík, který dorazil závodit se třemi kamarády z dalekého Kojetína. Závodit také dorazil manažer veletrhu FOR Fishing Michal Sedláček.

První místo vybojoval domácí Milan Musil, který ulovil 57ks ryb o celkové délce 775 cm. Druhý s délkou 526 cm a 19ks ryb se umístil, jindřichohradecký Ladislav Belušiak, který třetího Luboše Číže překonal o pouhých 7 centimetrů.

Mezi ženami se na prvním místě s devíti rybami o délce 284 cm umístila Kateřina Černá, která závodila v Kladrubech poprvé. Umístění na dalších pozicích naleznete ve výsledkové listině.

Prvních 10 rybářů bylo oceněno hodnotnými cenami od našich sponzorů Delphin, Saenger, Wavy Boats a Nikl. O sladkosti a zákusky se postaralo pekařství Mařenka a vlašimská pekárna Turek.

I přes nevlídné počasí a menší množství ulovených ryb si všichni sobotu u vody užili a spokojení se vraceli domů.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem závodníkům, členům naší MO, našim podporovatelům a kamarádům za přízeň a pomoc. Samozřejmě velké poděkování patří všem sponzorům za krásné a hodnotné věcné ceny nejen na tento závod, ale za celoroční podporu – Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu a společnostem Tropic fishing, Saenger, Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, Davidovi Lužnému-Graffishing, ABF-ForFishing, Wavy Boats – LOWRANCE, FOX, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Kofola a.s., rodině Havlů, rodině Hanikýřů, rodině Sátrových a obci Kladruby. Díky časopisu Rybářství a internetovým portálům SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, Inrybar,  Rybářský rozcestník a další.

Výsledkové listiny a fotografie z tohoto závodu zasíláme v přílohách a jsou zveřejněny na našich FB a web stránkách www.handicap-rybari.cz nebo www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Přejeme úspěšnou rybářskou sezónu

Těšíme se na Vás u vody na příštích závodech.

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Petr Krym, Jan Porhansl a Tomáš Kučera

Výsledková listina podzimní závody 2023