2019

Mistrovství ČR handicapovaných rybářů a žen v plavané 2019

Vážení přátelé sportovní rybařiny, plavané zvláště!

ve dnech 16. – 19. května 2019 se konalo Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí handicapovaných rybářů v plavané v Mladé Boleslavi již tradičně na řece Jizeře. Závodu se účastnilo celkem dvacet závodníků, kteří usilovali o titul Mistra republiky. Zároveň nám bylo svěřeno pořadatelství Mistrovství České republiky žen v plavané, kde se o titul Mistryně republiky poměřilo deset závodnic.

Organizátoři ČRS MO Kladruby dorazili do místa konání již ve čtvrtek a počali s přípravami zázemí pro účastníky závodu. Část asistentů pracovala na vytyčení závodních sektorů na vzorně připraveném úseku řeky Jizery, který pro nás připravili členové MO Mladá Boleslav. Její hospodář a zároveň předseda odboru plavané ČRS, pan Radek Zahrádka, nám výrazně pomáhal s organizací a byl i hlavním rozhodčím závodů. Uvítali jsme též jednoho z hlavních sponzorů MČR pana Marka Odložilíka ze společnosti Timár CZ, který pro všechny závodníky a závodnice věnoval jak ceny pro vítěze, tak připravil pro každého závodníka hodnotný „welcome“ balíček složený ze špičkových produktů krmení Timár.

Páteční den byl ve znamení povinných tréninků, kdy si téměř všichni závodníci a závodnice zmapovali lovná místa a na základě svých poznatků volili taktiku na nadcházející závodní dny. K večeru proběhlo slavnostní zahájení Mistrovství republiky v kempu Pohádka v Bělé pod Bezdězem, které připravili hlavní organizátoři závodu Jan Porhansl a Tomáš Kučera. Zahájení se účastnil předseda Středočeského územního svazu pan Dušan Hýbner, který svou řečí závodníky motivoval a popřál jim hodně štěstí. Při zahájení jsme popřáli k půlstoletí reprezentantovi Radimu Kozlovskému, kterému jsme za jeho příkladný přístup a dlouhodobé špičkové výsledky předali dárkový koš. Celému mistrovství přihlížel trenér státní reprezentace pan Vladimír Vyslyšel, který svými radami pomáhal závodníkům a mapoval si jednotlivé borce, aby v neděli mohl sdělit nominaci na MS v Itálii. Po večeři závodníci losovali sektory pro první den závodu a vymýšleli tu nejlepší strategii.

V sobotu i v neděli ráno se účastníci MČR rozjeli na závodní úsek na Krásné louce v Mladé Boleslavi. Program závodu byl po oba dny stejný. Po vstupu závodníků do vylosovaných sektorů počala jejich dvouhodinová příprava, během které proběhla kontrola použitého krmení hlavním rozhodčím a jeho asistentem panem Petrem Kupsou. Deset minut před závodem bylo signálem ze startovací pistole zahájeno hlavní vnadění a poté již započal tříhodinový závod pro handicapované a čtyřhodinový závod žen. Následovalo očekávané vážení ulovených ryb a na základě jeho množství a místa v sektoru bylo posléze sestaveno výherní pořadí. Po ukončení dvoudenního závodu pořadatelé vyhodnotili dosažené výsledky a přímo na závodním úseku vyhlásili vítěze Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané. Potěšila nás opět sobotní návštěva zástupkyně sportovního oddělení ČRS paní Jany Zemánkové, kterou jsme seznámili se závodním polem a celkovým průběhem obou mistrovství. Velkou práci odvedl a velký dík patří panu Václavu Šámalovi z PR SÚS, který pořizoval v průběhu závodu fotografie a zajišťoval on-line reportáže z celého mistrovství.

Mistrovský titul handicapovaných v roce 2019 obhájil Emanuel Vyhlídal z Hradce Králové se svým asistentem Lubošem Zemanem s celkovým počtem 19 310 CIPS (g), který chytal „na odhoz“, druhé místo získal reprezentant Polska Andrzej Wacha a třetí skončil opět Polák Marcin Labeda. Polský tým PZW Wroclaw získal tímto i prvenství v družstvech. Oceněna byla i jediná žena v závodním poli handicapovaných, Gabriela Tauberová, které asistoval její přítel a zároveň ředitel veletrhu For Fishing pan Michal Sedláček.

Vítězkou MČR žen v plavané se stala středočeská Hana Purkrábková z ČRS MO Plaňany, která zvítězila v obou dnech s celkovým počtem 21 300 CIPS (g) a právem se může pyšnit titulem Mistryně ČR. Druhé místo patří moravské Markétě Nováčkové a bronz si odnáší královohradecká Jana Grešová. Soutěž družstev opanovaly dvě nejlepší ženy z týmu ČRS SÚS+MRS, Hanka Purkrábková a Markéta Nováčková. Všichni závodníci obdrželi pamětní medaili, všichni handicapovaní a tři nejlepší ženy získali hodnotné ceny od druhého hlavního sponzora MČR společnosti SAENGER, zastoupené panem Davidem Kolouškem a ti nejlepší si odnesli krásné poháry od společnosti Respo Vlašim. Bohatou výslužku si odnesli vítězové i od společnosti Timár. Vítěze opět korunoval předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, všem soutěžícím sklonil velkou poklonu za to, co handicapovaní rybáři a ženy ze svého umu předvedli a organizátory pochválil za skvěle připravené mistrovství. V rámci slavnostního ceremoniálu, kterého se účastnil i předseda ČRS MO Mladá Boleslav pan Jan Bačina, byl našemu dlouholetému závodníkovi a členovi ČRS MO Kladruby panu Miroslavovi Fidrantovi z rukou Dušana Hýbnera předán bronzový čestný odznak ČRS, jakožto ocenění za jeho dlouholetou činnost. Věříme, že slova o ukončení závodní kariéry Miroslava nebyla vyřčena s úplným rozmyslem a budeme jej i nadále, co zdraví dovolí, vídat ve startovním poli.

V rámci slavnostního vyhlášení vítězů byla trenérem reprezentace p. Vyslyšelem sdělena nominace pro Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které se již za dva týdny koná v Itálii na kanálech Scolmatore v blízkosti měst Pisa a Livorno. Za jeho účast a aktivní přístup mu velmi děkujeme a věříme, že se nám pod jeho vedením podaří v Itálii dosáhnout těch nejlepších výsledků!

Velkou práci odvedli dobrovolníci z řad kladrubské organizace, z nichž někteří handicapovaným závodníkům asistovali při rybolovu a další připravovali zázemí a občerstvení po celou dobu konání. Zase nás nezklamal svým velkorysým přístupem Stanislav Komenda se svou ženou Ivčou z Restaurace U Piškota v Kladrubech, který dokonale uspokojoval se svým týmem po celé čtyři dny gastronomické potřeby všech zúčastněných.

Zvláštní poděkování patří Českému rybářskému svazu, který byl hlavním pořadatelem a sponzorem akce, Středočeskému územnímu svazu, zastupitelstvu města Mladá Boleslav a místní organizaci ČRS Mladá Boleslav. Potěšilo nás, že si na nás udělal čas náš kamarád pan Zdeněk Říha, kterému jsme zavázáni za jeho několikaletou podporu a jsme rádi, že se na nás osobně přijel podívat a přislíbil pro handicapované spolupráci s jeho novým projektem ve společnosti Lemigo. Z dalších společností, bez kterých bychom Mistrovství České republiky nedokázali uspořádat, a kteří nám výrazně pomáhají v naší činnosti, bychom chtěli poděkovat společnostem Tropic Liberec, Delphin, Maso Třebovle, Jatka Vlašim, Svárovský MB s.r.o., Pivovaru Ferdinand a pekařství VERONA.

Za mediální podporu handicapovaných rybářů ať v tištěných denících, či webových portálech děkujeme především dále jmenovaným – časopis Kajman, Kapr, Deník, internetové portály SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, mrk.cz, muzes.czinrybar.czcasnaryby.cz, rybarskyrozcestnik.cz, Pražský zpravodaj a další.

Děkujeme všem lidem, kteří se náročných příprav před i v průběhu závodů podíleli, díky všem závodníkům, asistentům, závodnicím a jejich rodinám. Více informací čerpejte na našich stránkách www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Výsledková listina MiČR handicap 2019⇒

Výsledková listina MiČR ženy 2019⇒