2020

Podzimních závody ČRS MO Kladruby 26. 9. 2020

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby!

Poslední zářijový víkend byl u nás v Kladrubech na nádrži Záhorská ve znamení posledních rybářských závodů handicapovaných rybářů a mládeže v roce 2020. V sobotu jsme pořádali Podzimní závody a v neděli jsme hostili děti, které se již tradičně utkaly ve dvou věkových kategoriích o velké množství cen. Průběh závodu dospělých byl výrazně poznamenán nevlídným počasím a možná i obavou o své zdraví v této neutěšené době. Po celou dobu závodu lilo jako z konve a teplota nepřesáhla osm stupňů Celsia. I přes tento handicap jsme uvítali čtrnáct „srdcařů“, kteří i v tomto nečase pod deštníky bojovali o medaile. Plánovaný start závodu na devátou ranní, kdy ani okapy nestíhaly odvádět přívaly deště, byl odložen na desátou hodinu a konec závodu jsme o půl hodiny zkrátili…všechna čest, v těchto podmínkách je rybařina pouze pro otrlé a smekáme před všemi čtrnácti, kteří čtyř a půl hodinový závod nevzdali a bojovali až do konce!

Závodnímu víkendu předcházela dokonalá práce členů ČRS MO Kladruby, kteří opět dokonale připravili revír, zajistily ceny, poháry pro vítěze a připravili občerstvení pro všechny zúčastněné. Hospodáři tradičně před závody zarybnili revír násadou kapra a pstruha, úlovky však vzhledem k počasí nebyly nijak výrazné… Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí z řad členů ČRS MO Kladruby, kteří měřili ulovené ryby, dohlíželi na regulérní průběh závodu a asistovali handicapovaným rybářům. Chtěli bychom zde vyzdvihnout Vlaďku a Tomáše Vaingátovi, kteří navzdory dešti pendlovali mezi závodníky a roznášeli teplé nápoje a občerstvení. Bez těchto o mnoha dalších, kteří připravovali gastro a asistovali u všeho potřebného, bychom to v těchto podmínkách nedali!

Po ukončení závodu se všichni zahřáli pečeným masem z lorny, které připravili naši vrchní „grillmani“ Kletečkové a po kratším sečtení ulovených ryb jsme mohli přistoupit k vyhlašování výsledků. Cenu za nejlepší ženu si odnesla stálice startovního pole Gábina Tauberová, která vyhrála vše, co šlo…kromě nejlepší ženy získala zaslouženě i zlatou medaili za první místo v závodě a ulovila též největší rybu. Abychom ji tolik nerozmazlili množstvím cen, cenu za největší rybu jsme předali Zdeňkovi Hamouzovi za ulovenou rybu nejmenší. Stříbrnou medaili vybojoval novic mezi reprezentanty ČR v plavané a jednatel ČRS MO Kladruby, Petr Krym, který v nedělních dětských závodech asistoval Adélce Procházkové, která svou kategorii vyhrála. Stříbro bral náš kamarád Martin Havlíček ze Zbiroha. Gratulujeme tentokráte nejen medailistům, ale především vozíčkářům a všem zúčastněným, kteří jsou v tomto extrémním počasí v našich očích vítězi!

I přes nepřízeň počasí a slabší účast věříme, že jsme zajistili spolu s našimi přáteli, kamarády a sponzory regulérní závod a všichni zúčastnění budou mít na co vzpomínat. Ceny do závodů od společností Tropic fishing, Delphin, Lowrance – Wavy Boats, Saenger Davida Kolouška a dalších udělali všem velkou radost! Chuťové poháry účastníků obšťastnily dokonalé masné výrobky z dílny Maso Třebovle a naložené delikatesy od Václava Sátry. Nechyběli uzení kapři, klobásy všeho druhu, tlačenky atd. O sladké delikatesy se zasloužila rodina Havlových, která pro závodníky připravila produkty ze svého pekařství – nechyběly úžasné zákusky, domácí chléb a rohlíčky, chlebíčky mnoha druhů. Kvality koláčů, tyčinek a housek z vlašimské pekárny Turek snad ani není třeba zmiňovat. Benešovský pivovar Ferdinand a společnost Kofola zajistila potřeby pitného režimu pro všechny zúčastněné.

Rádi bychom u příležitosti naší poslední kulturně sportovní akce v letošním roce upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se v neutěšeném roce 2020, poznamenaným vládními opatřeními Covid 19 podíleli na zajištění závodů ČRS MO Kladruby. Ač nás současná situace ve společnosti vrací svými omezeními do jarních měsíců, věřme, že příští rok bude optimističtější, zdravotnictví si s virem poradí a my všichni budeme moct plnohodnotně fungovat.

Zvláštní poděkování v této „okleštěné“ sezóně patří Středočeskému územnímu svazu, společnostem Tropic Fishing,  Delphin, Wavy Boats – Lowrance, Saenger, Rybářství a Timár. Z dalších společností, které nás celoročně podporují, nesmíme zapomenout na Karla Nikla, společnost ABF-For Fishing, Kofola a.s., FOX, Mivardi, Standu Komendu z Restaurace u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovar Ferdinand Benešov, Pekárna Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Konto Baréry, Václava Sátru, rodinu Hanikýřů a Havlů, obec Kladruby. Mediálně nás podporuje časopis Rybářství, Benešovský deník, internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Rybářský rozcestník a další, kterým tímto děkujeme!

Výsledkové listiny a fotografie z Podzimního závodu zasíláme v přílohách a budou zveřejněny na našich FB https://www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Přejeme Vám především zdraví a optimismus a těšíme se v roce 2021 na lepší zítřky!

S úctou a pozdravem za handicapované rybáře Kladruby

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Výsledková listina Podzimní rybářské závody 2020