Aktuality

Putovní pohár za rok 2015 a podzimní závody na Nádrži Záhorská vyhrál Miloš Hirman

Vážení kamarádi, rybáři a přátelé podporující handicapované rybáře Kladruby!
Tak jak zpívá český klasik „Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy…“, se nám rok 2015 začíná naplňovat a kladrubští handicapovaní rybáři se poslední zářijovou sobotu 26. 9. sešli na svých letošních posledních rybářských závodech, pořádaných místní organizací Českého rybářského svazu Kladruby.
Podzimní závodní den začal posezením u kávy s vynikajícími Turkovými koláčky. Do zahájení prezentace a losování lovných míst stihli naši rybáři probrat něco ze svých osobních životů a v příjemné atmosféře se po rozlosování rozešli na svá lovná místa, kde probíhala příprava náčiní, krmení a všeho, co potřebují rybáři k samotnému závodu. V devět hodin byl závod výstřelem pořadatele zahájen. Povoleny byly všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu pro handicapované rybáře. Většinou byla k vidění plavaná, feeder nebo položená. V podběrácích našich závodníků dominovali plotice, okouni a kapři. Častým úlovkem byli i siveni, které byli před závodem našimi hospodáři nasazeny do revíru. Každou z vylovených ryb přispěchali změřit a zapsat úsekoví rozhodčí a ryba byla závodníkem obratem vrácena vodě. Po pěti hodinách usilovného rybaření byl závod ukončen.
Závodící sklidili rybářské náčiní, uklidili svá lovná místa a setkali se při chutném obědě, který připravovali dobrovolníci kladrubské organizace. Všichni byli plni očekávání, kdo že to nejlépe uspěl v dnešním závodě a také, kdo získá Putovní pohár kladrubských handicapovaných rybářů pro rok 2015. Nejprve byla vyhlášena nejlepší žena-rybářka Gábi Tauberová, s celkovou délkou 252cm nachytaných ryb, která současně získala cenu za největší ulovenou rybu. Poté naši hospodáři a pořadatelé přistoupili k vyhlašování pořadí Podzimních závodů. Na prvním místě, s celkovou délkou 596cm a počtem 39 nachytaných ryb, se umístil Miloš Hirman, druhým nejlepším byl také vozíčkář Martin Kovář a třetí pozici vybojovala Gabriela Tauberová. Miloš Hirman si svým sobotním výkonem přispěl a současně po součtu výsledků ze všech letošních závodů získal Putovní pohár kladrubských handicapovaných rybářů za rok 2015. Vítěz Putovního poháru a prvních deset závodníků bylo odměněno za své výkony hodnotnými cenami od našich sponzorů. Všichni závodníci poté dostali cenu útěchy ve formě krmení a nástrah pro ryby.
Nebývalým zpestřením Podzimních závodů byla účast České televize. Štáb ČT4 Sport strávil se závodníky celý den a natáčel celý průběh rybářského klání. Děkujeme tímto za obětavou práci celého týmu a ke konci října se těšíme na reportáž, která bude v rámci paralympijského magazínu mapovat průběh Podzimních závodů handicapovaných rybářů.
Za celý tento úspěšný závod bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům, přátelům a členům MO Kladruby, kteří se na organizaci závodů podíleli a bez kterým bychom naši činnost nemohli provozovat. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Sänger, Big Carp Baits, Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timár Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., obci Kladruby a Václavovi Sátrovi. Mediální podporu pro handicapované rybáře zajišťuje Česká televize – ČT4, časopis Kajman, Deník a internetové portály Mrk, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov a další, kterým tímto děkujeme.
Na závěr si dovolujeme připojit slova naší úspěšné závodnice Gabriely Tauberové, která se podílela na tvorbě tohoto článku, a která si zároveň přála, abychom níže uvedené zmínili.
„Dík nás závodníků a členů ČRS MO Kladruby také patří našim hospodářům Honzovi Porhanslovi a Tomáši Kučerovi, kteří nezištně, dobrovolně a s velkou pílí po celý rok zajišťují a organizují velkou část chodu naší organizace. Osobně a myslím, že mohu mluvit i za ostatní členy, si jich velmi vážím, děkuji za jejich práci a empatii ke všem kladrubským členům organizace. Obdivuji je za jejich houževnatost a obrovskou vůli zlepšit podmínky pro handicapované rybáře a jsem ráda, že se podílejí na zpestření našeho, už tak nelehkého života. Samozřejmě „kouzelné slůvko“ patří i našim asistentům a dobrovolníkům, kteří se podílejí na veškeré přípravě. V neposlední řadě děkuji též všem orgánům naší organizace od předsedy po členy Rybářské stráže. Přeji Vám všem ještě mnoho zdařilých úlovků v tomto roce a věřím, že se v příštím roce opět ve zdraví všichni setkáme. PETRŮV ZDAR všem Gábi Tauberová.“