2018

Rybářský maraton v Kladrubech 2018 vyhrál vedoucí LRU SÚS Radek Zahrádka

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby,

Chtěli bychom Vás opět po roce informovat o vrcholném rybářském závodě sezóny místní organizace ČRS Kladruby, kterým byl šestý ročník 24hodinového závodu. Závodního maratónu konaného ve dnech 17. – 18. srpna 2018 se na nádrži Záhorská účastnilo třiatřicet vytrvalců ze všech koutů republiky. Uvítali jsme též několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Bylo nám ctí hostit zástupce Středočeského územního svazu, vedoucího LRU ČRS v plavané a hospodáře MO Mladá Boleslav pana Radka Zahrádku, který se aktivně závodu účastnil a ředitele výstavy For Fishing pana Michala Sedláčka.

24 hodinovému závodu předcházely několikadenní přípravy, kdy kladrubští členové, upravili revír, zajistili občerstvení, poháry, ceny a veškeré nezbytnosti pro bezproblémový průběh klání. Po páteční sedmnácté hodině nic nebránilo tomu, aby pořadatelé závodu, hospodář Jan Porhansl a předseda Tomáš Kučera zahájili prezentaci a losování lovných míst. V 19:00 po zakrmení lovných míst tak dle plánu začal samotný závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Závodníci volili převážně plavanou, feeder a položenou. Ač parné letní počasí vznášelo určité pochybnosti do celkového množství nachytané ryby, tyto prognózy se nenaplnily a můžeme konstatovat, že úlovky byly nadstandardní a téměř každý si zachytal dosyta. V úlovcích tentokráte zcela nedominovala „bílá ryba“, ale velký podíl úlovků tvořil kapr a nebylo výjimkou ulovení amura či úhoře. Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě!

Po celou dobu konání závodu bylo pro všechny účastníky připraveno občerstvení, jak od našich partnerů z pitného režimu, kterými jsou společnosti Kofola a Pivovar Benešov, tak ze skvostných pochutin, které nám zajišťuje Standa Komenda z Restaurace u Piškota, Maso Třebovle, Pekárna Turek a pekárna rodiny Havlových. Tradičně se v průběhu závodu grilovaly klobásy všeho druhu a vepřové či kuřecí steaky. Ráno uvítali všichni soutěžící zelňačku, svačinu obstarala tlačenka a k obědu kladrubští pomocníci roznášeli každému ze závodníků delikatesní hovězí gulášek.

Pět minut před devatenáctou hodinou upozornil signál, že se závod schyluje ke konci a přesně po 24hodinách byl v 19:00 hodin závod ukončen. Vzhledem k možnému výskytu požárů v těchto extrémně suchých dnech jsme ustoupili od rozdělávání ohně a tradiční výroby v lorně pečeného masa a k večeři jsme raději zvolili bezpečnější způsob přípravy, kdy každý ze závodníků dostal grilovaný steak. Po sečtení a vyhodnocení všech úlovků již nebránilo nic tomu, aby pořadatelé přešli k vyhlášení výsledků.

Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se stala Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 706 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 9. místě. Byla oceněna pohárem, diplomem a hodnotnou cenou, tak jako Josef Ďurfina, který vyhrál cenu za největší ulovenou rybu, kdy zdolal kapra délky 73 cm.

Následovalo vyhlášení a ocenění těch nejlepších deseti závodníků. První místo obhájil s 2597 body (nachytal téměř 26 metrů ryby…) loňský vítěz, středočech Radek Zahrádka z MO Mladá Boleslav. Obdržel pohár, diplom a hlavní cenu od společnosti Wavy Boats, echolot Lowrance. Na druhém místě se umístil královehradecký Jiří Petružálek, který měl na našich závodech premiéru, s celkovým počtem 1439 bodů. Třetí místo získal pardubický Bořivoj Zíma se 1273 body, kterému šlapal na paty Petr Svatoš a pátý, nejmladší účastník závodu, Jakub opět z rodiny Zímů. Za zmíňku stojí též 14té místo Honzy Seidla, který nastoupil do závodu až v polovině a vybojoval krásný střed výsledkového pole. Všech deset výherců na předních místech získalo jednu z hodnotných věcných cen od společností Tropic Liberec, Saenger, Delphin, Karel Nikl a další, které handicapovaným rybářům věnovaly ceny, za což jim patří velký dík!

Rádi bychom upřímně poděkovali všem našim sponzorům, kamarádům a známým, kteří se na organizaci závodů podíleli. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK – Delphin, Wavy Boats – Lowrance, Karlu Niklovi, společnosti ABF – For Fishing, FOX, Splashbaits, D.A.M., Mivardi, Standovi Komendovi z Restaurace u Piškota v Kladrubech,  Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, Stavební společnosti Pazdera, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Vodním zdrojům a.s., Kontu Baréry, Václavu Sátrovi, rodině Hanikýřů a obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře neúnavně zajišťují časopis Kajman, Benešovský deník a internetové portály MRK, Chytej, SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Inrybar, casnaryby, Rybarskyrozcestnik, Pražský zpravodaj a další, kterým tímto děkujeme! Velký kus práce odvedli v průběhu celých závodů naši přátelé Petr Kupsa, Honza Kadlec, Martin Novák, Miluška Ďurfinová, Šárka Bártova a fotografka a pravá ruka hospodáře Mirka Naglová.

Výsledková listina 24 hodinové závody 2018 Kladruby